• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/etkin.otomasyon.7
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905348251630
  • https://www.instagram.com/etkinotomasyon

Stor Kapı Sistemleri

Stor Kapı Sistemleri 

        Stor ( sarmal ) garaj kapı sistemleri uygulanacak alanın gereğine uygun olarak farklı örtü yüksekliğine ve şekillere sahip kepenk profilleri kullanarak hem güvenliği hem de estetiği ön planda tutarak çağdaş çözümler sunar. Kullanılan profiller alüminyum poliüretanlı, çelik poliüretanlı, alüminyum çekme ya da galvanize olarak tercih edilebilir. Rulo halde toplanan kapı profilleri mekandan da istifade sağlar. Oluşturduğu rulo dıştan orijinal alüminyum kutusuna toplanabildiği gibi içten asma tavan altında hazırlanan detaya gizlenerek de uygulanabilir.

adana stor kapı

         Alüminyum poliüretanlı, çelik poliüretanlı, alüminyum çekme veya galvanize çelik olarak seçilebileceği gibi tamamen kapalı ya da delikli olarak kullanılabilir. Sistem genelde motorlu olarak uygulanır. Garaj kapı sistemlerinde kullanılan alüminyum kapı lamelleri, alüminyum levhanın Rool-forming teknolojisi ile bükülmesi esnasında içerisine uygun yoğunlukta poliüretan dolgu enjekte edilmesi sayesinde oluşturulur. Profillerinin içinde hareket ettiği alüminyum yan raylar, profillerin temas ettiği yüzeylerin lastik ve kıl fitillerle desteklenmesiyle metaller arası sürtünme engellenerek sessiz çalışma sağlanır. İç yüzeye toz ve rüzgar girişi büyük ölçüde kısıtlanır.

          Profilinin en alt sırasına takılan etek profilinin alt lastiği, toz ve rüzgar girişini engellerken, zemine yumuşak ve sessiz inmesini sağlar. Sistemlerinde kullanılan profiller tırnaklar sayesinde birbirlerine kilitlenirler ve yana kaymalarına engel olmak için profil başlarına sert plastikten imal edilen tapalar perçinlenir.


Market Otomatik Stor Kapı Uygulaması - Baraj Yolu - ADANA


ASSA Akademi Eğitim

ASSA Akademi Eğitim Otomatik Stor Kapı Sistemi