• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/etkin.otomasyon.7
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905348251630
 • https://www.instagram.com/etkinotomasyon

HGS Sistemi

HGS ETKİN OTOPARK GEÇİŞ SİSTEMİKart, kumanda, beklemek yok
Güvenli konforlu geçiş var...

Etkin Otopark Kontrol Ünitesi


12-24V DC 3A Güç Girişi
1 X Ethernet RJ45 4 X USB 2 X Kuru kontak girişi
4 X 485 RFID anten girişi ( Power Dahil)
2 X Kuru kontak röle  (24 VDC veya 220 VAC 10A)
-10 C +60 C ve 95% Nem,Kapalı / Açık Ortam
2 x 16 Bilgi ekranı
4 X 4 Matrix tuş takımı
Dahili GSM ve GPS Modülü (Opsiyonel)
Bilgisayarsız çalışabilme
Tüm ayarlar cihaz üzerinden yapılabilir
Geçiş kayıtları USB diske aktarılabilir
Etiket ID leri USB den cihaza toplu aktarılabilir
Kolay montaj ve tak çalıştır sistem yapısı
Cihaz üzerinden anten gücü ayarlama

 Kontrol ünitesi logoETKİN HGS SİSTEMLERİ

Stabil, sorunsuz, konforlu, hızlı, bakım maliyeti gerektirmeyen araç geçiş sistemi.

Otomobili durdurmaya ya da kart aramaya son. İşyeri otoparkları, site/apartman otoparkları, okul/üniversite otoparkları, hastane otoparkları vb. için en ideal çözüm Etkin Hızlı Geçiş Sistemi!

 apartman hgs sistemi etkin otomasyon

Hızlı geçiş sistemleri (HGS), RFID teknolojisi kullanılarak geçiş yapacak araçlara takılan bir elektronik etiketin okunması şeklinde tanımlanabilir. Böylece tüm hgs geçiş hareketleri izlenebilmektedir. Farklı uygulamalara yönelik farklı frekanslarda, aktif ve pasif teknolojiye sahip araç kartları ve okuyucular (reader) mevcuttur.Etkin Hızlı Geçiş Sistemleri Türkiye ve Avrupa standartlarına uygun şekilde çalışmaktadır.

Etkin Hızlı Geçiş Sistemi hızlı, güvenilir ve kolay geçişlere imkan tanımaktadır. Geçiş yapılan ortamda seri geçiş sayesinde bekleme ve yığılmanın da önüne geçilmiş olunur.

Sistemin Çalışması

Sitenizin ya da tesisinizin otopark alanlarındaki giriş çıkışlarda bulunan bariyer veya her türlü otomatik kapılara RFID antenler entegre edilir. Bu antenler de ETN 63M panelleriyle haberleşmek suretiyle giriş ve çıkış bilgilerini toplar ve geçişe yetkisi olan araçlar içeriye alınır. ETKİN Hızlı Geçiş Sistemi’nde geçiş yapacak olan aracın bariyere yaklaşması esnasında araç üzerindeki kart sistem tarafında hızlı şekilde algılanır ve okunur. Sistem hızlı geçiş sistemleritarafından değerlendirmeye alınan karta göre


araç geçiş yetkisine sahipse sistem tarafından bariyer açılır ve araç geçişine izin verilir. Gerçekleştirilen tüm işlemler kayıt altına alınır ve gerektiği takdirde raporlanır. Geçiş yapanlar ETN 63M panelinden anlık izlenebileceği gibi geçmişe yönelik geçiş izleme ve sorgulama da yapılabilir. ETN 63M okuyucu panel 10.000 araç ve 150.000 geçiş kaydı tutma imkanına sahiptir. 

Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID etiketler(tag) ya da plakalara takılabilecek olan tanıtıcı kartlar sayesinde sistemin aracı tanıması ve ETN 63M tarafından yorumlanarak geçiş yetkisi verilip verilmeyeceği belirlenir. Kart veya etiketler araçlara entegre olduğu için kayıp ya da unutma sorunlarının önüne geçilmiş olunacaktır. 

Giriş ve çıkışı kontrol etmek için ETN 63M ikili panel cihazı kullanılabilir.

 

Kullanım Yerleri

Hızlı Geçiş Sistemi kamu ve özel sektörde, konut ve sitelerde, üniversitelerde, fabrikalarda, liman işletmelerinde, kurum otoparklarında ve askeri tesislerde kullanılabilmektedir. Offline şekilde kullanılabilir. Kart zaman&alan yetkilendirmesi yapılabilir. Yani kişinin hangi zaman aralığında ve hangi kapılardan geçiş yapabileceği sisteme tanıtılabilir.

 

Sistemin Avantajları

Araç geçiş sistemi sayesinde binlerce araç kontrol edilebilir ve giriş çıkış saatleri, içerde kalma süresi, plaka bazlı takip raporları alınabilir. Kumanda kullanımı ve manuel kart okutma işlemlerine gerek kalmaz. Uzun mesafeden tanıma kabiliyeti. Tüm bariyerlerle uyumlu olması. Uzun ömürlü sistem. Zengin raporlama yeteneği sayesinde tam denetim sağlaması. Otoparkların yabancı araçlar tarafından işgalinin önüne geçilmesi. 

Ayrıca HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) sisteminin tüm otoyollarda ve köprülerde kullanılması sonucu nerdeyse tüm araçlarda hgs etiketi bulunmaktadır.ETKİN HGS sistemlerinde hazır araçta bulunan hgs etiketi kullanılabilmektedir. Bu da ekonomik kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

hızlı otopark geçiş sistemleriSistem Bileşenleri :

 • Okuyucu
 • Antenler
 • Etiketler
 • Bariyer, motorlu kapı.

 

PERIO HGS’Yİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

 

KOLAYLIK

ETKİN HGS otopark otomasyonunu seçmenin önemli nedenlerinden birisi getirdiği büyük kolaylıktır. Normal proximity geçiş kontrol kartlı ya da barkodlu veya manyetik kartlı sistemlerde geçiş yapan kişinin rahatsız bir şekilde araç penceresinden uzatıp kartı okutması tercih edilen bir durum değildir. 

Oysa uzun mesafe RFID kullanan ETKİN HGS araç sahibine en kolay geçişi sağlar. Aracın ön camındaki bir radyo vericisi (transponder) veya etiket uzun mesafe okuyucu tarafından belli bir mesafeden okunur. Herhangi bir gecikme olmadan bariyer açılır ve araç geçişini tamamlar.

 

GÜVENLİK

Pek çok durumda fabrikaların, özel alanların, iş merkezlerinin girişlerinde araçların ya da sürücülerin giriş izinlerini kontrol eden görevliler bulunmaktadır. Bu da zaman kaybına, iş yoğunluğuna ve zaman zaman tutarsızlıklara neden olabilir. Pek çok durumda hızlı geçiş sistemi sadece kolaylık değil güvenliği de üst düzeyde sağlamaktadır. 

ETKİN HGS erişim kontrol sistemlerine bağlı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bina geçiş sistemleri için kullandığınız sistemler araç geçiş sistemini destekleyecek şekilde genişletilebilir. Böylece güvenlik politikalarınızın düzenlenmesi ve geliştirilmesi için de imkan sağlanmış olur. Zaman tabloları ve koşullu yetkiler araçlar için rahatça uygulanabilir.

 

ÇEVRE DOSTU TRAFİK AKIŞI

Tıkanıklık, kuyruklar ve iletişimsizlik iş ve insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabilir. İnsanların yüzde 70’inin kentsel bölgelerde yaşadığı bir döneme doğru gidiyoruz. Şehirler ve iş dünyası şu anda tüm insanlar ve onların araçlarının güvenli bir şekilde hareketini sağlamak için altyapı ve tesislerde yoğun yatırım yapıyor. Mobiliteyi sürdürmek şehir yönetimi ve işletme yönetimi için başlı başına bir sorundur. Bu mücadele çerçevesinde yeni emisyon standartlarına uymak neredeyse imkansızdır. 

Uzun menzilli ETKİN otopark geçiş kontrol yönetim sistemi sistemleri yeşil bir çevreye katkıda bulunarak, trafiğin hızlı akışını sağlama konusunda yardımcı olabilir. Otomatik uzaktan algılama, araçların motorları çalışır vaziyette sabit durmasının önüne geçer. Bu da tıkanıklığı önler ve araçların hızlı ve yakıt tasarruflu ulaşımını sağlar.

 

ETKİN Hızlı Geçiş Sistemleri (HGS), hgs nedir, hgs nasıl çalışır, kullanım alanları, hgs fiyatları, hgs kartı, otopark geçiş sistemleri, otopark bariyer kontrol yönetimi hakkında detaylı bilgi almak için 0322 224 14 15 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.LiveRASPARK RFID Araç Otopark Giriş/Çıkış Etiketi

Aracın ön camına yapıştırılan etiketler UHF özellikli yapıları sayesinde uzun mesafelerden okunabilmektedir. Uygun maliyetli ve uzun mesafeden okunabilmesi otopark uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilmesine olanak sağlar. Etiketler pasif UHF teknolojisini kullanmaktadırlar, pilleri yoktur ve bakım gerektirmezler. Etiketler etkili yapışkan özellikleri sayesinde araçların ön camına kolay ve hızlı bir şekilde monte edilirler. Yerinden çıkartılmaya duyarlı etiketler sayesinde araç camlarına kalıcı bir şekilde de uygulanmaktadır. Zararlı UV ışınlara karşı korumalıdırlar. Etiketler yerinden çıkartıldıklarında parçalanırlar ve yeniden yapıştırıp çalıştırılamazlar. Etiket yüzeyleri kendi şirket logonuzu ve bilgilerinizi basılmaya uygun şekilde dizayn edilmiştir.

 • Mevcut veya kurulması planlanan bariyerlerinize RFID ekipmanlarının entegrasyonu ile geçiş noktalarında otomatik geçiş imkanı sunar
 • Etiketlerin yatırım maliyetleri oldukça düşüktür
 • RFID etiketlerin kullanım ömrü uzundur
 • ISO18000-6C(EPC C1G2) etiket protokolü kullanır
 • Çoğaltılamaz erişim algoritması ile donatılmıştır
 • Sıcak ve Soğuk ortamlarda dayanıklı yapışma sağlar
 • 96mm x 23mm araç tipi etiket
 • Sökme Engelleyici Yapı sayesinde söküldüğünde bir daha kullanılamaz


LiveRASPARK Entegre Okuyucu Anten

 Liveraspark Entegre Okuyucu Anten

Otomatik zeka özelliğine bağlı olarak hazırlanmış olan entegre okuyucu anten, rakiplerine nazaran çok daha yüksek bir performansa sahip UHF RFID entegre okuyucudur. Model etkin dijital sinyal işleme algoritmasına dayalı bir şekilde oldukça yüksek tanımlama hızı ile etiket okuma ve yazma işlemlerini sorunsuzca desteklemektedir. Var olan etkili okuma mesafesi; anten, etiket ve bulunulan ortama bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Entegre okuyucu antenin frekans aralığı standart ISM 902 – 928 Mhz, opsiyonel ISM ise 865 – 868 Mhz’dir. Yazılımı genel olarak programlanabilir özelliğe sahiptir. Okuma işlemi zamanlama ile gerçekleştirilebileceği gibi istenirse dokunmatik olarak manuel şekilde de kolaylıkla gerçekleştirilmiş olacaktır.

Modelde bulunan anten türü, dahili hat kutuplaşma anten türüdür. Bu anten ile birlikte okuma mesafesi maksimum 15 metre + buzzer olarak belirlenmiştir. Montaj ayakları ve güç adaptörü ile birlikte kullanılmakta olan entegre okuyucu anten, bulunduğu alanda mümkün olan en etkili şekilde okuma işlemlerini yapmak adına özel olarak üretilmiştir. Ürün ile uyumlu diğer parçaların da onunla beraber kullanılmasından sonra oldukça kısa bir süre içerisinde bulunulan alandaki tüm giriş çıkış işlemlerinde okuma işlemleri hiçbir sorun yaşamadan kolaylıkla gerçekleştirilmiş olacaktır. Özellikle de son dönemlerde gerek site gerekse işletmelerde giriş çıkış işlemlerinin doğru şekilde kontrol edilebilmesi adına yapılmakta olan araştırmalar sonrasında entegre okuyucu anten ile birlikte isteklerin elde edilmesi çok daha kolay bir hale gelmiş olacaktır. 

RFID UHF Uzun Mesafe Entegre Anten ve Okuyucu (12dbi)

 

Yüksek performanslı bir UHF RFID entegre okuyucudur. Tamamen otomatik zeka özelliği üzerine tasarlanmıştır. Etkin dijital sinyal işleme algoritmasına dayalı olup, yüksek tanımlama hızıyla etiket okuma / yazma işlemini destekler. Etkili okuma mesafesi anten, etiket ve ortama göre değişiklik gösterebilir. 

TEKNİK ÖZELLİKLER

ProtokolISO18000-6C (EPC GEN2), İsteğe Bağlı ISO18000-6B
Frekans AralığıStandart ISM 902 ~ 928 MHz Opsiyonel ISM 865 ~ 868 MHz
Çalışma ModuFHSS
RF Güç0 ~ 30dBm, yazılım ayarlanabilir
Okuma HızıYazılım Programlanabilir, 64 Bits başına Ortalama Okuma: 6 ms
Okuma ModuZamanlama veya Dokunmatik, Yazılım Programlanabilir
Veri PortlarıStandart: Wiegand26/34, RS485, RS232 ve TCP/IP (RJ45 Opsiyonel)
Veri Giriş PortuTetikleme girişi tek takım
Okuma MesafesiMax 12 m + Buzzer
AntenDahili hat kutuplaşma Anten, kazanç: 12dbi
Çalışma GerilimiVCC 16 V
Çalışma SıcaklığıTOPR -10~+55 ℃
Saklama SıcaklığıTSTR -20~+75 ℃
AksesuarMontaj Ayakları – Güç Adaptörü

Tags; adana hgs sistemleri, adana ogs sistemleri, adana otomatik kapı etiketi, adana otomatik geçiş sistemi, adana otomatik hızlı geçiş sistemi, adana direk geçiş sistemi